
BEWEGERS
Fundamenteel onderzoek naar manier van bewegen en vergaren van energie benodigd voor bewegen
uit 2011 tot 2016
(klik op de afbeelding om het werk groter te bekijken)
stuur een bericht naar de kunstenaar

protowindwagen
2016apparaat om met windkracht tegen de wind te bewegen

wiebelzit twee
2014elementaire manier van voortbewegen voor volwassenen ZIE FILMPJE DAN SNAP JE HET

krimp- en uitzetmachine
2012De krimp- en uitzetmachine beweegt ten gevolge van het temperatuurverschil tussen dag en nacht

Lepelzeiler
2011De lepelzeiler is erg eenvoudig. De kegelvormige lepels hebben van verschillende kanten verschil in luchtweerstand. Dat verschil veroorzaakt draaiing. Die draaiing wordt op de wielen overgebracht en het voertuig rijdt tegen de wind in

Primover
2011Dit apparaat dient voor onderzoek naar voortbewegen zoals het in de natuur kan voorkomen. Het wiel is daar nooit geëvolueerd en ook niet uitgevonden en toch komen veel dingen in de natuur vooruit of minstens van hun plaats af. Vooruit komen duidt m.i. op een intentie wat betreft de richting van de beweging. Een paardebloemzaadje doet maar wat, een vogel niet. Eén primover doet maar wat, twee gekoppelde primovers komen vooruit en zijn stuurbaar.

Tegenwindwagen
2011De tegenwindwagen wordt voortbewogen door wind. Maakt gebruik van een lamellenzeil. Door verschil in luchtweerstand van geopende en gesloten lamellen gaat het zeil draaien en door een geschikt gekozen overbrenging rijdt het karretje tegen de wind in of met de wind mee. Maakt niet uit.

Wiebelzit
2011De zitwiebel is een prototype van een nieuw type personenvervoer.